yiğitfan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rowling, Çapulcu dönemini yazdı!

5 posters

Rowling, Çapulcu dönemini yazdı! Empty Rowling, Çapulcu dönemini yazdı!

Mesaj tarafından alanrad Ptsi Haz. 16, 2008 7:52 pm

Tarih: 29.05.2008 20:18 | Gönderen: Fantasticc
MSNBC tarafından yapılan habere göre, JK Rowling tarafından yazılan ve Harry Potter dönemi öncesini anlatan 800 kelimelik kısa hikaye, 10 Haziran'daki açık arttırmada satılacak ve 11 Haziran'da online ortamda yayınlanacak. MSNBC'deki haberin detayları aşağıda:
"Waterstone's Booksellers Ltd. yapılan açıklamaya göre, krem renkli A5 boyundaki (kartpostaldan biraz büyükçe) kartlar, 13 yazar ve çizere dağıtılmış durumda, ki bunlar arasında genç büyücünün yaratıcısı J.K. Rowling, Nobel Ödüllü Doris Lessing, yazar Margaret Atwood ve oyun yazarı Tom Stoppard var.

Rowling, yedi kitaplık Harry Potter destanının öncesini anlatan el yazması hikaye için kendi kartının her iki tarafını da kullandı. ..."

"Kartlar, 10 Haziran günü Waterstone'un Londra'daki baş mağazasında 'Hikayen Nedir?' başlıklı açık arttırmada satışa sunulacak. Elde edilecek gelir, English PEN isimli yazarlar derneği ile İngiliz hayır kuruluşu Dyslexia Action arasında paylaştırılacak. Kartların kopyaları daha sonra bir kitapta toplanacak ve Ağustos ayında kitapçılardan veya online olarak alınabilecek.

Organizatörler Rowling'in Harry Potter öncesi hikayesinin içeriği hakkında yorum yapmak istemiyorlar, fakat Hogwarts fanatikleri koleksiyonlarına yeni bir kitap eklemeyi umut ediyor; ama Rowling'in imzası onları hayal kırıklığına uğratabilir.

'Üzerinde çalışmadığım bir dönem öncesi hikayesinden - ama eğlenceliydi!' yazarak imzalamış Rowling.

Rowling, daha önce yeni bir Potter kitabı yazmayı planlamadığını söylemişti, fakat Aralık ayında, ufak hikayelerden oluşan ve bizzat ufak resimler çizdiği deri kapaklı bir el yazması sattı, bu kitap açık arttırmada yaklaşık 4 milyon dolara alınmıştı. Elde edilen para Rowling'in 2005'de kurduğu "Çocukların Sesi" isimli hayır kuruluşuna verildi.
Bunun ardından According to the Guardian'da yayınlanan haberde, bu hikayenin "kurgusal büyücünün babası James ve onun en yakın arkadaşı Sirius'un gençlik yıllarını" anlattığını öğrendik. Newsround ise, Rowling'in yukarıda çevirisini yaptığımız imzasının fotoğrafını yayınladı. Görmek için tıklayın.

Son olarak da Rowling, kişisel web sitesini güncelleyerek, hikayenin "Harry Potter doğmadan üç yıl öncesini" anlattığını yazdı. İngilizce'sini buraya tıklayarak okuyabilirsiniz, Fraktal tarafından hazırlanan Türkçe çevirisi ise şöyle:
Birkaç ay önce birkaç yazar beni bütün geliri English PEN (Yazarlar Birliği) ve Dyslexia Society’ e gidecek olan bir açık artırma için el yazması kartlar yazmam için davet etti.

Fikirlerle birkaç kere oynadıktan sonra Harry Potter serilerine giriş bölümünden kısa (Bana göre!) bir pasaj yazmaya karar verdim. Yaklaşık 800 kelime ve olay Harry doğmadan üç sene önce gerçekleşiyor.

Günah işlemeye yeniden başlıyor gibi hissettiysem de sonunda oturdum ve yazmaya başladım. Kelimeler ürkütücü bir kolaylıkla kalemimden dökülmeye başladı. Bir pasaj üzerinde çalışmıyorum. Gerçekten, kartın altına da yazdım. Bunun faydalı işler yapan iki kuruluşa para kazandırmanın en iyi yolu olduğunu düşündüm sadece.

Harry Potter hayranları için iyi olansa, hikayeyi açık artırmaya katılıp ücreti artırmadan da Ağusts’ ta basılacak olan kopyayı alıp okuyabilecek olmaları (Doris Lessing, Margaret Atwood, Tom Stoppard, Irvine Welsh, Sebastian Faulks, Axel Scheffler, Lauren Child, Nick Hornby, Neil Gaiman, Lisa Appignanesi, Richard Ford, ve Michael Rosen’ın şaşırtıcı bağışlarıyla birlikte) Bu kitaptan elde edilecek gelir de bu kuruluşlara gidecek
alanrad
alanrad
1.sınıf
1.sınıf

Kadın
puan ver :
path=\"\" title=\"\" permalink=\"\">

ruh hali : Rowling, Çapulcu dönemini yazdı! Aptal10
takımım : Rowling, Çapulcu dönemini yazdı! 1447

Rowling, Çapulcu dönemini yazdı! Empty Geri: Rowling, Çapulcu dönemini yazdı!

Mesaj tarafından okyanus Ptsi Haz. 16, 2008 10:57 pm

paylaşım için sağol canım... rabbit
okyanus
okyanus
Admin

Kadın
puan ver : <div class="js-kit-rating" view="score"path="" title="" permalink=""></div><script src="http://js-kit.com/ratings.js"></script>
ruh hali : Rowling, Çapulcu dönemini yazdı! Seytan10

https://yigitevgarfan.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından arda_turan Salı Haz. 17, 2008 7:29 pm

teşekkürler..... Razz
arda_turan
arda_turan
1.sınıf
1.sınıf

Erkek
puan ver :

ruh hali : Rowling, Çapulcu dönemini yazdı! Seytan10

Mesaj tarafından emma_yiğit Salı Haz. 24, 2008 4:48 pm

SaoL payLaşım için Rowling in kitapları gzL oLuyor genelde
emma_yiğit
emma_yiğit
1.sınıf
1.sınıf

Kadın
puan ver :

ruh hali : Rowling, Çapulcu dönemini yazdı! Aptal10
takımım : Rowling, Çapulcu dönemini yazdı! 1446

Mesaj tarafından sinemma Cuma Tem. 04, 2008 9:29 pm

emma_yiğit demiş ki:SaoL payLaşım için Rowling in kitapları gzL oLuyor genelde

aynen
sinemma
sinemma

Kadın
puan ver :

ruh hali : Rowling, Çapulcu dönemini yazdı! Uykulu11
takımım : Rowling, Çapulcu dönemini yazdı! 1446

- Similar topics